30 Ocak 2013 Çarşamba

Dijital Baskı ve Kağıt Birleştirme Yöntemleri İle Resimler Yapalım

İnternette gezdiğim zaman bedava şirin grafik dizaynları topluyorum. Kendime göre arşivliyorum. Bir gün kullanmak üzere saklıyorum.:) İnsan bu el işi dünyasına girince de çöpçü gibi oluyor aslında.Bu lazım olur şundan belki bir şey yaparım diye her gördüğünü, arta kalan her şeyi elinde tutmaya çalışıyor.

Tiddly Ink
Şu son zamanlarda da dijital baskılar ilgimi çekiyor. Copic kalemleri ile renklendirilenlere hayran hayran bakıyorum. Bu konuda en favori bloğum ise Tiddly Ink.

Dijital baskıları renklendirmenin yanı sıra renk renk kağıtlarla, yapıştırarak boyutlandırıp da güzel kartlar, tablolar yapıyorlar.Bu aslında çok daha kolay.Kes, yapıştır ve süsle bitsin. :)) Youtube'ta HERO ARTS'ın ve STAMP TV 'nin çok güzel videoları var.
Ayrıca size de bazı bedava dijital baskı bulabileceğiniz siteleri önermek istiyorum.
1) Sliekje's Digi Stamps : Çocuk odalarında kullanılabilecek güzel dizaynları var. Bloğunun girişinde bedava olarak dijital baskıları paylaşıyorum çünkü Allah' ın vermiş olduğu yeteneğini mümkün olduğunca çok insanla paylaşmak istiyorum demiş. Bundan da etkilendim. Resimleri web sitenize yada bloğunuza koymayın, sitenin linkini verin demiş. Ben de öyle yaptım.

2) Dearie Dolls Digi Stamps : Sitenin içerik yerleşimi kötü olmuş. Resimleri ilk bakışta göremeyince yanlış geldim dedim. :)) Dijital baskılara ulaşmak için sitenin sağ bölümündeki Older Posts By Month başlığı altındaki ayları seçmeniz gerekiyor. "January 2013" ü seçince sevgililer günü resimleri de geliyor. Aslında çok zengin bir içerik var. Ben size sevgililer gününe özel olarak birkaç tane seçtim. Tüm resimler çok güzel. Bayıldım. :)

                             

3) ISH Designs : Bu sitedekiler kağıt birleştirme yöntemi için çok daha uygunlar.
4) Pinterest - Sandra Stamps : Tabii ki Pinterest'e bakmadan olmaz. Buradan da bir sürü resim bulabilirsiniz.

Aslında tüm bunlara baktıktan sonra desenli kağıt nereden bulacağım da yapacağım derseniz Yapyapıştır'a bakın derim. Yada internette free scrapbook paper digital olarak görsellerde arama yapabilirsiniz. Kişisel kullanım için bedava kağıtlar bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Paylaş