19 Ağustos 2013 Pazartesi

Zeynep'in Tarif Kutusu

Bayram tatili, Sakarya 'ya annemlere ziyarete gitmemden sonra bloğumu ve sizleri çook özlemişim. Evde yapılacak onca iş dururken valla bir tane yazı yazmadan duramadım. :)) Sakaraya'ya ne zaman gidecek olsam yeğenlere hediyeler, Ceyda ve bana deniz için kıyafet alışverişi, Kayseri'den götürülecek mantı vb. şeylerin alışverişi, ev temizliği derken çok yoğun bir tempoya giriyorum. 
Bu sefer hediyelerin içinde yeğenim Zeynep için tarif kutusu yapımı da vardı. Önceden A Houseful Of Happiness'da gördüğüm Dolunay Hanım'ın yaptığı tarif kutusuna benzer bir kutu yaptım. Kutunun içine birkaç tane de basit tarifler yazdım. Tarif kağıtlarını kutunun üzerindeki cupcake resimleri ile eşleşecek şekilde photoshopta hazırladım.Birde Zeynep'in Tarif Kutusu adında bir blog açtım. Tarif kutusu ve blog hediyesi Zeynep'in çok hoşuna gitti. Yazlıkta beraber iki tane  tarif denemesi de yaptık. :)

Kutuyu krem renkte boyadım. Depositphotos'tan cupcake temalı resimler (1-2) aldım ve bastırdım.Dekupaj tutkalı ile yapıştırdım. Yine yapıştırırken zorlandım. Biraz yırtılmalar oldu malesef.Kapağın üstüne de dantel ve minik taşlar yapıştırdım. Tarif kartlarını kartona benzer kağıtlara bastırdım. Böylelikle ikiye katlanıp kutunun içinde iç içe konduğu zaman tarif arama işi daha kolaylaşıyor.4 yorum:

 1. Sizin tarif kartları daha kullanışlı olmuş. Ellerinize sağlık.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Çok hoş olmuş ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 3. Tarif kartlariniz cok profesyonel olmus.

  YanıtlaSil
 4. Blogunuzun adı gibi çok cici şeyler yapıyorsunuz.Takibimdesiniz,sevgiler

  YanıtlaSil

Paylaş