3 Ekim 2013 Perşembe

Keçeden Cüce Evlerim

Bir süre önce iğne keçeleme yöntemine merak salmıştım. Bendeki bu maymun iştahlılık da bitmiyor.Güzel bir şey görünce "Aaaa bunu bende denesem" diye başlayıp bir malzeme alma dönemine girip sonra da Youtube'tan video izleme aşamasına başlayıp arkasından birşeyler yapıp sonra başka birşeyleri denemek üzere internete tekrar dalıveriyorum. :))

Aslında iğne keçeleme yöntemine önceleri uzak durdum. Uzaktan bakınca zor gelmişti. Ama Etsy'de o şirin cüceleri ve perileri gördükçe artık daha fazla dayanamadım. Hiç de zor değilmiş. Hatta eğlenceli, rahatlatıcı ve de kısa sürede sonuç alınabilen bir uğraş. İğneyi sayısız kez yüne batırırken insan bir rahatlıyor ki anlatamam. :) Hele şekil ortaya çıkarken de insan bir mutlu oluyor. Yani epey karmaşık duygular yaşıyorsunuz. Boşuna hobi sahibi olmak rehabilitasyona gitmek ile eş değer demiyorlar hatta bence çok daha fazlası.Birde ekstradan eviniz için şirin eşyalar sahibi oluyorsunuz. Ayrıca blog da açarsanız dostlar ediniyorsunuz. Pek kazançlı doğrusu. :)))

Bu hobinin ayrıca bir güzel yanı da çalışma esnasında ortalık çok dağılmıyor. Malzemeleri koymak için küçük bir çekmece yeterli oluyor.Yünleri bir poşete sıkıştır, malzeme dediğin zaten iğne ve sünger.

İlk çalışmalarım periler, peri evi, cücelere çok meraklı biri olarak cüce evleri olmuştu.Hem de çok basit. Evlerin çatıları için meşe palamudu şapkalarından kullandım. Sonra da evleri denizden bu sene topladığım yassı düz taşa silikon ile yapıştırdım. İster kağıt ağırlığı olarak, ister saksı aralarına süs olarak kullanabilirim. Hatta ben geçen gün pencere kapanmasın diye engel olarak bile kullandım. :))Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Paylaş