22 Eylül 2012 Cumartesi

Keçe ve Kumaş Baykuşlar

Bugün çok uzun zamandır dikmeyi hayal ettiğim kumaş baykuşumu yaptım.Geçtiğimiz hafta yine yeniden kumaş ve elyaf almaya gittik.Pazar günü idi.Pek fazla esnaf o gün dükkanlarını açmıyor.Bu sebeple dua ede ede, inşallah güzel bir şeyler bulurum diyerek yola düştük.Eşim benim bu kumaş ve elyaf maceralarımdan bir türlü kurtulamadı.Pek de hoşlanmaz zaten.Ben de zaten istediğim şeyleri bulamamanın vermiş olduğu bir stres oluşuyor.Bu sefer Bursa Kumaş Pazarına uğradık ve çok şükür oradan istediğime yakın 3 çeşit kumaş buldum.Satıcı da sağolsun nasıl bir kumaş istediğimi anlayabildi de yardımcı oldu.

Oradan çıkıp eşime Düvenönü'ne de gitsek de elyaf alsak valla süper olacak deyince tabii eşim yine o dar sokaklara araba ile girmenin ne kadar zor olduğundan dem vurmaya başlayarak yola koyulduk.Bence de o sokaklar dar ve de pis ama ne yapalım bu gibi malzemeleri de alışveriş merkezlerinde satmıyorlar.Hatta bazı artık kumaş satan mağazalar var ki içeri girip çıkınca insanı bir kaşıntı alıyor.Bitlendim mi acaba diyorsunuz.Neyse elyafımızı da aldık. Fakat istediğim metrelik elyaftan bulamamıştım.Hatta satıcı bana Kayseri'de sadece bir kişinin sattığını söyleyince güleyim ağlayayım şaşırdım valla.Bir kişi mi diye tekrar sordum ısrarla ve kesinlikle bir kişi satıyormuş.

Elyaf dışında bir de çok uzun zamandır yapışkanlı tela arıyordum ama malesef bir türlü kimse nerede satıldığını bilmiyor.Sonunda internetten aldım. Çok şükür goblen.com.tr sitesinde istediğim yapışkanlı tela ve de metrelik (fitillik) elyaftan buldum. Ayrıca transparan iplik de aldım. Bugün DMC ipliklerinden de sipariş verdim. Bu siteye bayıldım.Artık buradan alışverişlerimi yapabilirim.:))

Neyse çok konuştum.Sıra geldi baykuşlarıma... İşte karşınızdalar.Valla bugün çok yoruldum.Hele ki Ceyda uyurken arada derede dikildikleri için çok kıymetliler.Ceyda hemen kuş kuş diye sahiplenmeye kalktı tabii yine.... :)

Bu kuşumu daha çok sevdim.Biraz da süslemek istiyorum ama ona enerjim kalmadı.
Puantiyeli kumaşı Bursa Pazarından aldım.
Keçelerde Hobi Keçeden alınmışlardı.

İlk önce bu kuşu keçeden dikmiştim ama kumaş hali daha çok hoşuma gitti.
Yalnız kumaş baykuşu dikerken daha zorlandım.Kulaklarda sürekli ip koparttım.
Dikiş makinası da bana kızmış olabilir.Doğru düzgün dik demeye getirmiş olabilir. :)Baykuşa takım birde kumaş kutu diktim.
Dikiş konusunda teknik hatalarım var ama gittikçe dikişim iyiye gidiyor.
Biraz daha çok deneme yapmam lazım tabii.
Yapışkanlı telaya da bayıldım.Kelebekleri onunla yaptım.Çok kolaylık sağlıyor.

Bu kumaş kutuyu geçtiğimiz pazar günü kumaşları alıp eve gelir gelmez dikmiştim.
İçinde elyaf olmadığı için yamuk duruyor.Mantarsız foto da olmaz tabii. :))
Bu kumaş kutuları dikiş malzemelerim için kullanacağım zaten.
Kendime hediye ediyorum. :)

3 yorum:

  1. çok şirin olmuşlaarr ellerinize sağlık çocuklara pahalı oyuncak yerine bunlardan yapmak çok daha zevkli olacak :)

    YanıtlaSil
  2. :) Teşekkür ederim.Bence de pahalı oyuncak yerine bu şekilde oyuncak yapılabilir.Ben de kendi kendime internetten bakıp öğreniyorum.Hem zevkli hemde boş vakitleri değerlendirmek için çok güzel bir iş.

    YanıtlaSil
  3. merhaba bunların kalıplarınn olduğu ve yapılışının anlatıldığı bir site var mı?

    YanıtlaSil

Paylaş