14 Ocak 2016 Perşembe

Yin Yang Keçe Baykuşlar / Yin Yang Felt Owls


En son yaptığım bu baykuşları çok sevdim. Yin ve Yang hakkında araştırma da yaptım ve epey bilgilendim. Benim için güzel ve de bilgilendirici bir çalışma oldu. Son bir aydır kayınvalidemle beraber akupunktur tedavisine de gidiyordum ve dün sanki doktor benim Yin ve Yang konusundaki ilgimi hissederek, bana dönüp dedi ki Yin noktalarına da iğne koyuyorum bu sebeple daha mutlu ve enerjik olunur dedi. :))) Çok şaşırdım doğrusu !


Peki mesela Yin enerjisi eksikliğinde ise neler oluyor biliyor musunuz? Ref: tvernonlac.com
Fiziksel olarak rahatlamanız zorlaşıyor. Kuru bir cilt, saç, göz, dudak, boğaz ve ağız oluyor.Yaşlanma artıyor, saç beyazlaşması hızlanıyor. Duyma ve görmede azalma oluyor. Gece terlemesi, sırt ve kemik ağrıları, dinlenememe, endişe ve zayıf hafıza oluyor.

Yukarıda saydığım konular ve dahası linkte anlatılmış. Benim bugünlerde çok kafa yorduğum bir konu. Zaten oldum olası enerjiye çok önem verirdim. Öğrendikçe merakım artıyor. :)) Sevgi ve sağlık ile kalın !


I loved these felt owls. They have yin and yang energy symbol on them. I have made them for a yoga saloon. Since I have made them, my enthusiasm to the body energy increased. I have started to make much more investigation on it. 

For example if you have low Yin energy do you know what happens? Ref: tvernonlac.com
Physically, it becomes difficult to relax and rest, even to the point of insomnia. We start to dry up inside which causes dry skin, hair, eyes, lips, nose, throat and mouth. Aging is accelerated, causing gray hair and deterioration of the skin. Vision and hearing become less acute. Low grade fever or flushing of the cheeks, unusually warm hands and feet (or they may switch from warm to freezing and back again), sweating at night, fatigue, knee or back pain and weakness, bone deterioration, anxiety, poor memory and restlessness are all indications of serious yin depletion. The physical signs are usually more advanced, the early signs are more emotional and psychological

You may look at the link for more information. I am very curious about this subject. Love !:)

4 yorum:

 1. Son zamanlarda baykuşlar cok popüler zaten. Alternatif ve Doğu tıbbında bence ortaya çıkacak cok gizem var. Modern tip bazınşeyleri inkar ediyor. Ellerinize saglık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bağışıklığımızı ne kadar iyi tutarsak o kadar sağlıklıyız demektir bence. Hele ki Türkiye'de herşeye tomografi çekiliyor. Tomografi gibi radyasyona tabi olan vücudun enerji akışı bozuluyormuş.

   Sil
 2. Mümkün olduğunca organik beslenmeye bağışıklık sistemini güçlendirmeye calisiyorum. İlaçlardan uzak durmaya çalışıyorum. Baykuşlar çok şirin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle bağışıklık sistemi güçlü tutulması gerektiğine inanıyorum bende. Baykuşları beğenmenize de sevindim. Sevgiler :)

   Sil

Paylaş