5 Aralık 2013 Perşembe

Mutfaklar İçin Aunt Martha's Desenli Elbezi

Coutry tarzını çok seviyorum. Bana çok sıcak ve samimi geliyor. Bir ev nasıl olmalı diye sorarsanız mutlaka country tarzında olmalı.Aksesuarları ile mobilyaları ile ev kokusu olmalı. Bunun için de ben de bu tarzı yansıtabileceğim bir eşya gördüm mü uygun ise kaçırmamaya çalışıyorum.

Country tarzını en gül yansıtabileceğiniz yer tabii ki mutfaklar oluyor. Mutfaklarda çok çeşitli aksesuar yapma imkanınız da var. Bunlardan en basit olanı ise el bezleri ve sürekli ortada oldukları için onlarında göze hoş gözükmesinden yanayım. Geçen sene bu sebeple Aunt Martha's markalı ütü ile transfer edilen mutfak temalı deseninden almıştım. Transfer yapmak için düz beyaz renkte el bezi bulamadığım için kalmışlardı. Geçtiğimiz hafta ilk defa Kayseri'deki sosyete pazarına uğradığımda beyaz elbezi görünce çok sevindim. Ben her işimi internetten hallettiğim için bu gibi yerlerde satılabileceğini düşünemiyorum bile. Aslında pazar gezmek lazım.

Ütü ile transfer edilen desenin uygulaması çok basit.Kumaşa transfer yapacağınız deseni tersinden 5 saniye kadar ütü ile basıyorsunuz. Deseni kaldırmadan önce transfer iyi olmuş mu diye kontrol edin. Tümü ile desen kumaşa çıkmış ise kaldırın. Sonra da istediğiniz nakış tekniğinde yapabilirsiniz. Ben makine nakış tekniğini kullandım. Nakışladıktan sonra da nakışın arka kısmına ütü ile yapışkanlı tela yapıştırarak arka taraftada temiz bir görüntü elde ettim. Yapışkanlı telanın yıkanınca çıkıp çıkmayacağını şimdi merak ediyorum. :))

Ve işte sonuç....
Nakışın arka kısmı görülüyor. Elimden geldiğince temiz nakışlamaya çalıştım.9 yorum:

 1. Ne güzel işlemişsin, çok temiz.Ben bu bezleri mutfağa koyar sonra da gelip gidip bakarım çok şıklar.Model çok güzel teknik ise çok pratik.

  YanıtlaSil
 2. Ben daha kare el bezi dikmeye yeni başlarken bu ne güzellik böyle : ) Ellerinize sağlık çok güzeller.

  YanıtlaSil
 3. merhaba çok güzel. size nasıl ulaşırım mail facebook

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mailim iletisim@cicideko.com. Buradan ulaşabilirsiniz.

   Sil
 4. Blogunuzn ismi gibi çok cici olmuş elinize sağlık. ..bu arada bende Kayseri liyim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba! Çok teşekkürler. İlk defa Kayseriden bir ziyaretçimden mesaj geldi. Çok memnun oldum. :) Sizin blogunuz var mı?

   Sil
  2. Tamda öyle sayılmaz Kayseriliyim ama Malatya nın küçük bir ilçesinde yaşıyorum...benim blogum incitanempinar.blogspot.com ...beklerim sevgilerle...

   Sil

Paylaş