21 Nisan 2012 Cumartesi

Erkek Bebek Kapı Süsümüz Hazır

Didem ile giriştiğimiz bebek süsleri yapımını tamamlıyoruz.Ben ilk defa keçeden kapı süsü diktim.Çember dikmek ne kadar da zormuş.Bu konuda kendimi daha da geliştirmem lazım.İki deneme sonrasında ancak güzel bir çember dikebildim.Bir yandan dikip bir yandan da içini elyafla doldurdum.Bu şekil kolayıma geldi.Dikip içini doldurmaya çalıştım ama o zamanda elyafı istediğim gibi sıkıştıramadım.Belki de bu yaptığım şekil zor olanıdır.Biraz denemeden sonra belki daha pratik birşeyler bulurum. Üzerini süslemek çok kolay oldu.Bu konuda Sesiber ve Rengim Design'dan araba temalı süslere bakıp örnek aldık.

İşte bizim süslerimizin sondan bir önceki halleri.Son hallerini bu gece Didemlerde tamamladık. :)) Ben çok severek yaptım.Umarım bebişin annesi ve babası da süslerimizi beğenirler ve odasını güzelce süslerler.

Çember yapmak için 45 cm çapında bir daire çizdim.İçine de 22 cm lik bir daire çizip, kestim.Bu büyüklük güzel oldu.Hem hastane kapısında hem de odanın her hangi bir yerinde ufak kalmaz.Ayrıca üzerine süslemeleri sıkışık olmayacak şekilde yerleştirebilirsiniz.Ben deneme yanılma yöntemi ile çalışınca, ufak çemberin nasıl sıkıntı oluşturabileceğini gördüm. Ayrıca çıkan parçalarla da yine aşağıda gördüğünüz panoyu da yapabilirsiniz.Bir taşla iki kuş vuruyorsunuz. :)

Keçeleri Hobi Keçe'den almanızı şiddetle tavsiye ederim.Önceden Pasaj'daki Renkli Keçeden alıyordum ama Hobi Keçe'nin keçeleri daha kaliteli, fiyatları çok uygun, mail ile görüştüğüm kişinin iletişimi ve hizmeti süper idi.Bundan sonra keçe adresimiz kesinlike Hobi Keçe'dir.

Aşağıdaki fotoda çember için kullandığım sentetik keçenin rengi 195 nolu renk idi.Bu rengi çok beğendik.Fon olarak çok güzel durdu.

Kız bebek için de 314 nolu rengi aldım.O da toz pembe renginde.Onun da fon olarak çok güzel duracağını düşünüyorum.Bakalım ondan ne yapacağım? Süpriz.... :)

Burada süsleri henüz yapıştırmamıştım.Biraz yamuk yumuk çıktılar.


Çemberin orta kısmını da bu şekilde değerlendirdik.Bebeğin ismi belli olunca boş alana yazılarak güzel bir isimlik olabilir.


4 yorum:

 1. Merhaba, ben de keçe için tam hobi keçeye bakıyordum, yazınıza denk geldim :) resimden renk seçmek zor oluyor, keşke örnek gönderseler hepsinden de görsek :) keçeler yumuşak sanırım, memnunsunuz değil mi?

  YanıtlaSil
 2. Merhaba :).Evet resimlerden keçe seçmek çok zor oluyor.Ben mesela turuncu renk diye aldığım keçe öyle koyu turuncu renk olarak geldi ki hiç beğenmedim.Boşuna almış oldum.Yazımı yazarken keçe numaraları da verdim.Kesinlikle tavsiye ederim. Keçelerden çok memnunum.:)

  YanıtlaSil
 3. o zaman bundan sonra aldığımız keçelerin numaralarını paylaşalım, insanlığa faydamız dokunsun :))

  YanıtlaSil
 4. Evet paylaşalım.Biz acı çektik başkaları çekmesin.:)

  YanıtlaSil

Paylaş