15 Ocak 2011 Cumartesi

Artık Hazırız ...


 15 ekim itibari ile başlamış olduğum çalışmalarım sonucunda kızımızın odasını nihayetinde hazırladım. İşten erken ayrılmam sebebi ile hem son 3 ayımda evdeki zamanımı dolu dolu geçirmiş oldum hem de çok sevdiğim aksesuar yapımı, dikiş dikme konularında kendimi epey geliştirdim. Bundan sonra başka iş planlarım da var fakat öncelikle hayırlısı ile 19 Ocaktaki doğumun gerçekleşmesi gerekiyor. Ondan sonra aksesuar yapımına devam edeceğim. Şimdiye kadar hep sizin ile başkalarının yapmış olduğu ürünleri paylaşmıştım. Şimdi aşağıda tümü bana ait olan aksesuarları paylaşıyorum. :)Tavan Lambası
..................
Koçtaştan 19 TL ye aldığımız tavan lambasını (linkte şapkasını görebilirsiniz. Lambanın kendisini sitede bulamadım.)IKEA dan aldığımız kumaş ile kapladım. Üzerine keçeden pasta kalıplarımı kullanarak kelebek ve çiçek yaptım ve silikon ile yapıştırdım. İç tarafını ise kurdela ile kapladım. Acemilikte bazı yapıştırma esnasında bazı kusurlarım oldu. Onları böylelikle kamufle ettim. Dış tarafına da pembe su taşı yapıştırarak ışık yandığında dıştan gözüken içteki kusurları gizledim. İlk defa abajur kapladığım için biraz zorlandım.Gece Lambası
................
Koçtaştan 10 TL ye aldığım gece lambasını tavan lambası gibi kaplayıp süsledim. Yalnız ışık yanınca abajur üstündeki desen dışarıdan belli oluyor. Düz renk bir şapka bulabilseydim daha güzel olacaktı ama malesef arama imkanım olmadı.
Sepet
................

IKEAdan 10 TL ye alınan sepetleri beyaz su bazlı dekorasyon boyası ile boyayıp yine keçe kelebek ve çiçek ile süsledim.
Pano
..............
Eşimin Amerika'dan tesadüfen almış olduğu scrapbook yapıştırmaları ile temaya uygun bir pano yaptım. Kanaviçe kasnağını kapladım.Üzerine ten rengi kaçe ile kaplayıp, yapıştırmaları yapıştırdım.Etrafına da çiçekli su taşı ile kapladım.
Kısa sürede bu panoyu yaptım ve çok sevdim. :)
Kapı Süsü
...................
Aslında bir aydede ve üzerine bir kız melek yapmak üzere düşündüm ama bir türlü kız melek yapamadım. Bende aydedeye üç tane yıldız ekleyerek işi sonlandırım. Mukavvadan bir aydede yaptım ama mukavvayı kesmek beni çok zorladı.Elyaf ve tül ile kaplaması daha da zordu. Boşuna kapı süsleri için yüksek fiyatar vermiyormuşlar. Bana da bunu sat deseler 70 TL derim. :))


Heybe
.............
Heybe yapımını çok sevdim. Pembe patiskadan diktim.Ön cep bölümünü keçe ile yaptım.Su taşı ve keçeden kelebekler ile süsledim. Çiçek mandalları belki 4 sene önce Paşabahçe'den almıştım. Kasanın yanında görüp beğenmiştim. O zamandan beri birşeye kullanamamıştım. Kızımın odasına nasipmiş.:)Bez Torbası
..............
IKEA dan aldığımız kumaş ile bez torbası diktim. En çok fermuar dikişi zorladı.İlk defa fermuar diktim. Yine su taşı ve kurdela ile süsledim.Kurdelaya tığ ile birşey ördüm. Kendimce kurdelaya hareket kattım.:)Bebek
..............
Hep özenerek baktığım çorap bebekten bende yaptım ve çok mutlu oldum. Kafasını ve yüzünü yaparken zorlandım ama sonuç hoşuma gitti.

Çerçeve
...................
Ahşap boyama malzemeleri satan dükkandan aldığım çerçeveyi sepetleri boyadığım dekorasyon boyası ile boyadım ve süsledim.

Minitto İnci Mobilyalarımız :İstek üzerine ekledim. :)

11 yorum:

 1. Deryacım nasıl güzel olmuş yaptıkların ve ne kadar anlamlı. Hemen hemen ilk işlerini bebişine adamış olman... Ne cevherler varmış gördün mü içinde? Hepsi çok güzel olmuş. Devamını dilerim :)

  Mutluluk haberlerini bekliyorum, sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 2. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. Prensesin odası da şeker gibi olmuş. Bütün ayrıntılara çok dikkat etmişsiniz ve hepsi de çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Çorap bebeğin altını üçgen yapıp, sırtına da tülden kanat takarsanız, bacakları da sutaşından olur, güzel bir melek olur gibime geldi. Sonra da aydedenin üzerine oturur:) Sadece fikir...:)

  YanıtlaSil
 3. Sibel abla güzel temennilerin için teşekkür ederim. :)

  Marifetli peri sizin de güzel dilekleriniz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. Melek yapımı için söylemiş olduğunuz şekilde bir deneme yapacağım. :)

  YanıtlaSil
 4. harika olmus.. guzel haberleri bekliyoruz.. bebek icindeyken daha da guzellesecek bu oda... eminim.. ellerine saglik..

  YanıtlaSil
 5. Bebek 10 gün önce geldi:)

  YanıtlaSil
 6. ne güzel hazırlıklar yapmışsınız.... ellerinize sağlık... bebeğiniz ve siz iyi günlerde sağlıkla kullanın inşallah... bana da beklerim...

  bebegimincicileri.blogspot.com

  YanıtlaSil
 7. ay sen delisin :) süper bunlar bayıldım....

  YanıtlaSil
 8. tek kelimeyle bayıldım mobilya takımını nerden alınız?

  YanıtlaSil
 9. Merhaba, Kayseri'deki MİNİTTO mağazasından aldık.Modelin adı İNCİ dir. http://www.minitto.com sitesidir.Tel.no su 352 235 36 39 dur.

  YanıtlaSil
 10. heee bende little colorsun sandım buda cok hoşmuş ama internetten sipariş veriliyor sanırım

  YanıtlaSil
 11. bebek karyolasının ve diğer dolapların detaylı resimlerini ekleyebilirmisiniz

  YanıtlaSil

Paylaş